Zkrat znovu nejlepším školním časopisem v Libereckém kraji

Úvod » O škole » Úspěchy » Zkrat znovu nejlepším školním časopisem v Libereckém kraji
IMG_20180503_124216_HDR.jpg

Dne 3. 5. 2018 se opět po roce redakce našeho školního časopisu Zkrat vydala do Prahy na vyhlášení krajského kola soutěže Školní časopis roku 2018. Celá akce se uskutečnila v prostorách Vyšší odborné školy publicistiky, která tuto soutěž spolu s  Asociací středoškolských klubů České republiky, z.s. pořádá. A ani tentokrát jsme se do Liberce nevrátili s prázdnou. I letos totiž v krajském kole Zkrat obhájil prvenství v kategoriích Grafika, Obsah a Titulka. Rovněž titul nejcennější - Nejlepší školní časopis roku 2018 (pro Liberecký kraj) - získali redaktoři našeho časopisu.

Studenti měli také možnost se v rámci pořádané akce zúčastnit několika zajímavých workshopů, které se týkaly různých oblastí spojených s prací v médiích. Navštívili například seminář věnující se hlasové průpravě nebo grafickým požadavkům na titulku časopisu, což je jistě bude motivovat v další práci s časopisem.

Vítězství pro Zkrat znamená postup do celostátního kola, jehož vyhlášení proběhne na podzim příštího školního roku. Na závěr děkujeme studentům, kteří se na vydávání našeho školního časopisu podílí, protože i když Zkrat v současnosti vychází jen párkrát během školního roku, nemalé úsilí a čas, které mu naši studenti věnují, přináší zasloužené ovoce.