Aktuální informace pro uchazeče naleznete na stránce prumyslovkaliberec.cz

Technické vybavení

Úvod » Obory » Elektrotechnika » Technické vybavení

Přístroje a zařízení pro světelnou techniku

 • Virtuální kancelář umožňuje měření osvětlení. V 1. úloze se automaticky reguluje a měří osvětlení v závislosti na venkovním světle, které je simulováno zářivkami za oknem kanceláře. Ve druhé úloze se nastavuje a programuje teplota chromatičnosti a intenzita osvětlení LED svítidla podle požadované pracovní činnosti (dynamické osvětlení). 
 • Panel se světelnými zdroji obsahuje různé světelné zdroje pro vnitřní i venkovní osvětlení. Měří se příkon a účinnost jednotlivých svítidel, žáci se seznamují s principem  a vlastnostmi světelných zdrojů.
 • Sběrnicový systém DALI umožňuje vytvářet scény a skupiny osvětlení a udržovat konstatní osvětlení. Systém je nastavený pro výuku v odborné učebně, Žáci se uči nastavovat požadované funkce na vybraném svítidle 

Panely pro průmyslové programování PLC a zabezpečení

 • V odborné učebně jsou pracoviště pro práci s různými průmyslovými polovodičovými měniči a samostatná pracoviště s kompletním modelem elektrického pohonu (barevný dotykový panel, programovatelný logický automat, polovodičový měnič, motor). Podle zadání žáci vytvoří grafický návrh dotykového panelu, program pro PLC a  provedou nastavení polovodičového měniče.
 • Model zabezpečovacího systému rodinného domu umožňuje seznámení s jednotlivými komponenty EZS a nastavení základních parametrů systému.

Inteligentní řízení domu - Internet věcí

 • Radiofrekvenční řízení domu - zabezpečení objektu, řízení topení, regulace osvětlení a spoustu dalších funkcí s možností místního ovládání s řídící jednotkou Room Manager a komunikací prostřednictví mobilního telefonu nebo s jednotkou Smart Manager a komunikací prostřednictvím webové aplikace
 • Ovladání domu PLC jednotkou  - s obdobnýmmi funkceni jako u RF řízení. Ovládání místně, dotykovým panelem nebo přes webové rozhraní 

Telekomunikace a zabezpečovací systémy

 • Pobočková ústředná OMEGA - programování a simulace připojení na vnější telefonní síť, kterou představuje starší pobočková ústředna DELTA. 
 • Nový sběrnicový zabezpečovací systém JA-106K firmy Jablotron pro velké budovy. Žáci prostřednictvím software F-link provádějí servisní nastavení systému.
 • Výukový systém EF-970 PROMAX umožňuje na několika vlnových délkách světla testovat analogový i digitální přenos dat a řadu dalších samostatných optických prvků, například pevné a proměnné atenuátory, směrové rozbočnice, vliv ohybu optického vlákna na ztrátu signálu a jiné parametry.  

Radiokomunikace a automatizace 

 • Pracoviště Digitálního televizního příjmu DVB-T a zapojení společné televizní antény. Měření základních parametrů televizního digitálního signálu, útlumu signálu v cestě společného televizního rozvodu a směrové charakteristiky antény.Zapojení: UHF anténa, anténní zesilovač, DVB-T příjímač + analyzátor DVB –T signálu
 • Průmyslový robot Mitsubishi MELFA RV-6S s 6 stupni volnosti a nosností 6kg. Pro řízení AC servomotorů s absolutními kodéry a ovládání úchopné hlavice je použita řídicí jednotka CR2B. Sestavu doplňuje zaučovací a programovací jednotka R46TB umožňující obsluhu, programování a monitorování všech funkcí robotu. K podobnému účelu slouží i program Cosirop, ve kterém studenti vytvářejí projekty.

 

elektrické POHONY

*  Elektronický dynamometr - komplexní měření na asynchronním stroji, režim motor nebo generátor, řízení z panelu nebo z PC, automatické kreslení charakteristik motoru, kompenzace