Aktuální informace pro uchazeče naleznete na stránce prumyslovkaliberec.cz

Redakce

Zkrat, to je název školního časopisu, jehož první vydání vyšlo ve školním roce 2009/2010. Ovšem své pravidelnosti se dočkal až roku 2017 v čele s hlavním redaktorem Štěpánem Halířem a Markétou Houbovou. Právě od této doby se můžete každý měsíc těšit na nový článek či vydání. 

Ve školním roce 2020/2021, z důvodu distanční výuky, všechny funkce redakce zastupovala jedna třída Technického lycea pod vedením Kristýny Polákové. Každopádně v letošním roce, o rok později, se opět uskutečnil nový nábor. Pokud by Vás zajímaly bližší informace o jednotlivých členech časopisu Zkrat, scrollněte a zjistíte, kým jsou a co rádi dělají. 

Pro lepší orientaci, a z důvodu odlišnosti článků, byl školním časopis rozdělen do dvou rubrik – školní a mimoškolní. 

Ve školní rubrice se dozvíte veškeré informace týkající se školního prostředí. Například zde naleznete rozhovory jak s učiteli, tak i se studenty a absolventy. Redakce Vám zde také poskytne různá doporučení na vysoké školy či informace o firmách pro odborné praxe. 

Naopak mimoškolní rubrika je otevřena veškerým tématům. Zpracovávají se zde články z filmařského, knižního i herního prostředí. Publikují se tu povídky kreativních autorů a také se zde můžete dozvědět nové informace z návodů, které Vám byly připraveny. 

Dovolujeme si vás upozornit, že zvláště v rubrice mimoškolní, se názory našich redaktorů, školy a vás jako čtenářů mohou lišit. Na témata má každý z nás svůj vlastní názor a články žádný způsobem neprezentují názor školy. 

Tak co tu ještě děláte? Běžte si přečíst naše nejnovější články, než tam přidáme jiné! 

 

Naše redakce

Filtrace:

Karolína Fučíková

Pozice: IG stories kvízy
Třída: L3

Karolína se podílí na správě našeho Instagramu. Studuje Technické lyceum a je velmi upřímnou osobou. Ve svém volném čase si užívá sledování filmů, seriálů a snowboarding.

Štěpán Halíř

Pozice: technická podpora, učitel IKT a WEB

Pan Halíř je jedním ze dvou pedagogů v této redakci. Vyučuje IKT a Webovou aplikaci. Zastupuje zde nedílnou funkci, kterou je technická podpora. Ve svém volném čase se s oblibou věnuje fotografování.

Patrik Hečko

Pozice: redaktor
Třída: P2B

Patrik je kamarádský chlapec studující obor Informační technologie. Dále je naším redaktorem, mezi jehož zájmy patří rybolov.

Tomáš Kaňuch

Pozice: šéfredaktor
Třída: P2B

Tomáš je kreativní student Informačních technologií. Ve Zkratu působí jako šéfredaktor. Ovšem to není jediné, rád se učí novým věcem a vytváří vlastní maličkosti.

Veronika Látová

Pozice: redaktorka
Třída: L3

Veronika studuje Technické lyceum a zároveň je redaktorkou tohoto časopisu. Je to velmi originální a spolehlivá osoba, která si užívá každý pohyb – nejraději má cvičení a procházky.

Tomáš Machálka

Pozice: redaktor
Třída: L3

Tomáš je redaktorem a studentem Technického lycea. Za oblíbenou aktivitu považuje divadelnictví a filmařinu. Je to zkrátka nadšený umělec.

Tomáš Pacák

Pozice: redaktor, grafik
Třída: L2

Tomáš je veselý introvert k jehož zájmům patří skaut, basketbal a čtení. Dále studuje Technické lyceum a zastupuje skoro každou roli v naší redakci.

Vendula Pelantová

Pozice: redaktorka, grafička
Třída: L2

Vendula studuje Technické lyceum a zastupuje skoro každou funkci v naší redakci. Také je hodnou a nápomocnou osobou, která má mnoho aktivit, čímž je například skaut, sokol, pečení a v neposlední řadě lidové tance a zvyky.

Kristýna Poláková

Pozice: šéfredaktorka, učitelka ANJ a MPV
Instagram: teenpolakova

Slečna Poláková je nejen šéfredaktorkou časopisu Zkrat, také je pedagožka na této škole. Vyučuje Anglický jazyk a Mediální projektovou výchovu. Její povaha je krutě upřímná a bláznivá. Svůj volný čas s oblibou tráví sledováním seriálů a filmů, ovšem dále ráda peče a užívá si hiking.

Kateřina Richterová

Pozice: redaktorka
Třída: L2

Kateřina studuje obor Technické lyceum a zde působí jako redaktorka. Je empatickou a nedochvilnou osobou. Mezi její volnočasové aktivity patří atletika, skialpinismus, čtení, a fotografování.

Natálie Ryšavá

Pozice: grafička
Třída: L2
Instagram: naty.pattynew

Velká perfekcionistka a empatická osoba. Natálie studuje obor Technické lyceum a v redakci je naší grafičkou. Ve svém volném čase ráda kreslí, učí se, ovšem její největší zálibou je fotografování. Pokud by Vás zajímalo více z její tvorby, neváhejte se podívat na její IG profil.

Anna Štruncová

Pozice: redaktorka, grafička
Třída: L2

Anna, naše afiliantní, spontánní redaktorka a grafička, která studuje obor Technické lyceum. Ve svém volném čase dochází na krav magu, dále ráda podniká všelijaké výlety.

A kam dál?

Všechny články přečtené a máte dlouhou chvíli? Slečna Poláková byla tak hodná a připravila si pro Vás čtenáře krátký seznam s doporučeními.  

Pokud by Vás zajímalo, jaké skladby mají rádi naši učitelé, poslechněte si playlist Teachers‘ Favourites, který je přístupný na Spotify. Avšak možností, co poslouchat je více. Vyzkoušejte Opravdové zločiny, pokud vás zajímají (ne)vyřešené vraždy, sérioví vrazi nebo únosy. 💀 Proti proudu a DEEP TALKS jsou vzdělávací podcasty, kde si Dan Tržil a Petr Ludwig zvou různé známé i méně známé osobnosti z různých odvětví. Eliška Vyhnánková se v Jak na sítě zaměřuje na techonologie a jejich používání. Jestli jste spíš na sport, vyzkoušejte Bez frází, kde se dozvíte informace nejen o profesních, ale i osobních životech našich sporotvců. Hokejistům a hokejovým fanouškům by neměly uniknout Bomby k tyči. 🏒

A pokud chcete být ještě více v obraze, objevte Johanu Bázlerovou a její @jsemvobraze nebo americké @so.informed, účty, které poskytují nestranné shrnutí různých historických událostí i současného dění. Účet @konsent byste měli sledovat, pokud souhlasíte, že ne znamená ne, a sexuální výchova by něměla být tabu. @voyaged je prefektní pro inspiraci na cestování nebo jen k úniku od reality deštivého Liberce. 🌦