Software

Úvod » O škole » Software

V rámci výuky nabízí škola svým studentům a zaměstancům k dispozici potřebné programové vybavení. Škola je členem následujících programů a majitelem následujících multilicenci:

Imagine

V rámci programu Microsoft Imagine mají studenti informatických oborů přístup k vývojovým nástrojům firmy Microsoft zdarma. Aby tento vývojový software běžel na legálním operačním systému mohou využít také dostupné licence pro operační systémy.

Google Apps

SPŠSE a VOŠ poskytuje studentům a učitelům přístup k Google Apps pro vzdělávání. Díky tomu máme odkudkoli přístup ke svým mailům prostřednictvím rozhraní Gmail, ke cloudovému disku přes Google Disk a k online kancelářskému balíku Dokumenty Google.

Emailová adresa na GMail je ve tvaru jmeno.prijmeni@pslib.cz.

Google Apps bez problémů pracují s mobilními verzemi aplikací pro Android a iOS.

Office 365

Průmyslová škola disponuje multilicenci pro Office 365, v jejím rámci mohou tento kancelářský balík používat všichni zaměstnanci školy a aktuální studenti - a to až na pěti zařízeních (PC, notebook, tablet, mobilní telefon). Ukončením studia nebo zaměstnaneckého poměru přístup k tomu software zaniká.

Balík Office je k dispozici pro tyto operační systémy: počítače s MS Windows nebo Mac, telefony se systémem WindowsPhoneiOS nebo Android.

Kromě toho můžete využívat např. cloudovou verzi Office, cloudové úložiště OneDrive nebo emailovou adresu ve tvaru jmeno.prijmeni@365.pslib.cz.