Aktuální informace pro uchazeče naleznete na stránce prumyslovkaliberec.cz

Legendární tablo L4

Úvod » Pro veřejnost » Školní časopis » Školní rubrika » Legendární tablo L4
MicrosoftTeams-image (3).png

Někteří z vás možná zaznamenali, že třída L4 připravuje neobvyklé tablo. Věříme, že si výtvor zaslouží být viděn o něco více, a tak nechceme riskovat, že si ho nevšimnete. Každopádně až bude viset, nejspíš ho nepřehlédněte, protože rozměr kluci zvolili o něco větší než A0. A aby to autoři dotáhli k dokonalosti, vytvořili také web, kde si můžete tablo ještě více prohlédnout. QR kódy budou čekat na plese třídy, který se koná již tuto sobotu 2. 4. 2022 od 20:00.

 

A kdo za tímto skvělým tablem stojí? Je to trojice Vojta Suchánek, Lukáš Maršík a Michal Höfer.

Vojta: „Grafice se věnuji už od základky, baví mě streamování, hraní her 🎮, cvičení, editování videí a focení. Mám rád výzvy a nové věci, tablo byla jedna z nich. Po studiu na Průmce bych chtěl jít na FIT ČVUT.“

Lukáš: „Ve Photoshopu nejradši tvořím koláže a grafiku. Rád s tím tak vyplním volný čas, když teda nějaký mám. Nově se učím s Adobe After Effects, kde se snažím dělat různé animace. Mezi mé poslední výtvory patří například promo na náš maturák. V budoucnu bych chtěl studovat v Praze, nejlépe VŠE nebo Karlovka.“

Michal: „Snažím se být cílevědomý a pracovitý. Těší mě, když je za mnou vidět nějaká výsledek. Rád zkouším nové věci a svůj volný čas věnuji zlepšování dovedností v těchto činnostech.“

 

Kluci, co vás vedlo k právě nápadu vytvořit tablo ve stylu Netflixu?

Potřebovali jsme vytvořit něco, co by vyhovovalo většině. Tohle nám umožnilo právě to, že si každý může vybrat právě to, co se mu líbí, co má rád nebo co ho baví. Navíc Netflix každý zná. V neposlední řadě to byla velká výzva co se týče grafiky.

 

Museli jste se toho hodně doučit, nebo jste čerpali ze zkušeností, které máte?

Využili jsme základní schopnosti ze školy s Photoshopem, ale všichni jsme se také zlepšili. Určitě jsme si ale na začátku už věřili, jinak bychom do něčeho tak náročného asi nešli.

 

Co bylo na tvorbě nejtěžší?

Nejtěžší byla práce s lidmi. Hlavně tím, že to nešlo nafotit najednou, každý musel mít něco připravené. Samotné dohadování byla dobrá zkušenost do budoucna.

 

Co se vám osobně z tabla líbí nejvíce?

Určitě bychom vyzdvihli třeba Rush, Samotáře, You nebo House of Cards.

 

Vybírali jste seriály (a filmy) pro jednotlivce podle toho, na co rádi koukají?

Úplně ze začátku měl každý něco přiřazeného, ale byla tu možnost změny. Asi půlka lidí si nakonec vybrala něco jiného. Někteří si to rozmysleli i v průběhu (:-D).

 

Přišel někdo s něčím, co jste museli zamítnout?

Zamítnout vyloženě ne, ale například jsme nechtěli dělat Pata a Mata, protože jsme si mysleli, že se to na tablo nehodí. Dále padnul návrh na Back to the Future – ale to by bylo náročné na grafiku.

 

Jaké byly první ohlasy?

Hodně dobrý. Čekali jsme, že přijde kritika, hlavně od našeho nejmenovaného spolužáka (V…… Z…..), který nám to nakonec hodně pochválil. Ze začátku nám přišlo, že to někteří kritizovali už jen z principu, ale jak zjistili, o co jde, tak se jim to líbilo.

 

Seriál pro třídní učitelku jste vybírali vy?

Ano, my jsme jim to přidělili. Líbila se nám úvodní fotka s trůnem a říkali jsme si, že to bude perfektně sedět. A sedí!

 

Jak dlouho taková tvorba trvala?

Celkově jsme tablo dělali hrozně dlouho, několik měsíců. V jednom týdnu jsme vyfotili třeba 5 spolužáků. Tvořit jsme začali již v prosinci. Celkově se klidně můžeme bavit o 50–60 hodinách.

 

Jaká byla motivace vymyslet právě web?

Fotky tam najdete rozdělené, není to jednotvárné. Určitě je to super z hlediska dlouhodobého uchování dostupné i pro ostatní. Navíc jsme chtěli předat i kontakty na autory. 😊

 

Podobné články