Aktuální informace pro uchazeče naleznete na stránce prumyslovkaliberec.cz

Republikové finále soutěže Školní časopis roku 2022

Úvod » Pro veřejnost » Školní časopis » Školní rubrika » Republikové finále soutěže Školní časopis roku 2022
web.png

Po získání dvou 1. míst pro Liberecký kraj vyrazila téměř celá loňská redakce Zkratu ve čtvrtek 24. listopadu do Brna na vyhlášení republikového kola soutěže Školní časopis roku.

Ve tři hodiny odpoledne jsme měli vyrážet směr cílová destinace, ale 5 minut před odjezdem byly v autobuse zatím jen dívky naší skupiny. Tomáš s Mariánem si spletli místo setkání a tak pospíchali z autobusového nádraží na Fügnerku. Přes počáteční zádrhel a menší kolonu před Prahou jsme byli v 16:50 na Florenci - akorát včas na nalodění do dalšího autobusu. Téměř třihodinová cesta byla kupodivu bez zpoždění a po zakoupení lehké večeře (čti Anička si zašla pro mekáč ) jsme našli i ubytování. Hospoda nacházející se pod hostelem Schrott, ve které jsme měli check-in, dostává svému jménu - bar, osvětlení a veškerá dekorace na stěnách vypadaly jako zachráněné ze šrotištiště. To vše dodávalo našemu výletu ještě silnější studentský vibe.

Samotné vyhlášení bylo součástí Multimediálního dne, který probíhal v pátek 25. 11. na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Naše redakce se hned z rána zúčastnila anglického workshopu k ověřování faktů, který vedl Gruzijec Irakli Iagorashvili. Poté přišel na řadu mediální jarmark, kde jsme si pod vedením České televize vyzkoušeli práci s profi kamerou, vytvořili svou titulní stranu s redaktory z Mafra a získali základní info o Brně od místního deníku. Na přednášku Jak se dělají politické rozhovory jsme se bohužel nevešli, ale někteří z nás si šli poslechnout vyprávění investigativního novináře Jaroslava Kmenty. Jiní zůstali v atriu a luštili o sto šest (Mariáne, Aničko, gratuluju).

 

Samotná soutěž pro nás letos znamenala umístění na krásném 7. místě v kategorii Webové e-ziny. Po zhlédnutí konkurence jsme ale odhodlaní příští rok vložit do našeho časopisu ještě víc úsilí a pokusit se o umístění i v jiných kategoriích. Dokonce mám pocit, že už se rodí nápady na nové grafické zprácování sazby, Káťo?

Ještě 2 hoďky do odjezdu vlaku, tak co teď? Neplánovaně gendrově rozdělené skupiny vyrazily do “víru velkoměsta”. I když odděleně, všichni jsme zavítali na Špilberk; já s holkami pak i na věž katedrály sv. Petra a Pavla a na Zelný trh, který se už na sezonu proměnil v trh adventní.

Cesta zpět měla být o něco lepší, přeci jen o cestování vlakem se říká, že bývá pohodlnější. Bohužel dráhy nezklamaly a míst bylo méně než zakoupených místenek. Díky patří Klárce, která svým spolužákům vybojovala právem zasloužená místa. V době, kdy píšu tohle ohlédnutí, už sedím ve žlutém autobuse směr Liberec, i když jen s polovinou původní posádky; ta druhá se odpojila a cestuje jiným spojem do jiného města. 

 

Děkuji všem členům redakce loňského školního roku 2021/2022 a vám, co s námi začínáte v tom letošním. Těším se na další brněnská či jiná dobrodružství!

 

Kristýna Poláková

 

Výletu do Brna se účastnili: Karolína Fučíková, Tomáš Kaňuch, Veronika Látová, Marián Mareš, Klára Nováková, Kateřina Richterová, Natálie Ryšavá, Anna Štruncová

Podobné články