Aktuální informace pro uchazeče naleznete na stránce prumyslovkaliberec.cz

Tipy na podcast

podcast.png

Co pro mě znamená podcast? Chvíle klidu, jednoduchost, edukace, zábava, uvolnění. Pouštím si ho na cestách, při sportu, učení, před spaním. Je to záležitost, která člověka neomezuje. Naopak krásně a efektivně vyplní volné i nabité chvíle v našich dnech. Ovšem často se mi stává, že  při přemýšlení nad vhodnou epizodou, strávím více času než bych si přála. Věřím, že v tom nejsem sama, a proto jsem připravila seznam českých podcastů, které stojí za naši pozornost. 

 

Slyšíme se 

Podcast, kterým vás provede David Vaníček. Jinak znám na sociálních sítích pod jménem @dvatatove. David se svým přítelem vychovává dvě malá dvojčata, přičemž několik epizod soustředí právě na výchovu a vztah mezi dítětem a rodičem. Dle mého názoru skvěle přispívá do společnosti a ničí předem vytvořené předsudky vůči homosexuálním rodičům. Ovšem velmi zajímavé jsou i další epizody, například rozhovor s Jakubem Moodesem o bezdomovcích, 34. epizoda o adopci nebo příběh Romana, kterého kvůli jeho orientaci vyloučili z církve. 

 

Vinohradská 12 

Zdroj, který vás zanese do dění našeho světa. Jedná se o zpravodajský podcast, kde se nové epizody vydávají každý všední den. Dokáží srozumitelně vysvětlit aktuální témata, která se týkají  zejména politiky. Poslech vám obvykle zabere přibližně 20 minut, při nichž se dozvíte podstatné informace o tom, co se právě děje. 

 

Týdeník respekt 

Jedná se o další zpravodajskou složku. Naleznete zde například různé zajímavé rozhovory a diskuze. Obzvlášť vám doporučuji poslechnout si audiočlánky, namluvené Ivanem Trojanem. Jeho hlas je pro poslech opravdu příjemný a texty, které předčítá, zní skvěle. 

 

Brain We Are  

Mezi mé momentálně často poslouchané podcasty patří právě tento o mysli, mozku,  a našem fungování. Biohackeři Vojta a Kryštof přibližují střípky z oboru neurovědy, filosofie a psychologie. Zároveň mluví jak o svých zkušenostech, tak i o zkušenostech odborníků, které si zvou jako hosty. Epizody mi přináší nové informace, pohledy, zamyšlení. Je to obohacující a jejich záběr témat je opravdu rozsáhlý. 

 

Opravdové zločiny 

Fanynky zločinů, Lucie Bechynková a Bára Krčmová, detailně vyprávějí nejzajímavější světové kriminální případy, z kterých vám půjde mráz po zádech. Spousty mých známých řadí tento podcast k jejich nejoblíbenějším. Já to tak nemám, ale jediným důvodem je, že raději žiju s myšlenkou, ve které se takové hrůzy dějí pouze ve filmech. 

 

Psychologický podcast 

Pokud vás zajímá lidské chování, myšlení a prožívání, mohl by vás zaujmout tento podcast. 

Hlas, který zde budete poslouchat, patří Evě, vězeňské psycholožce, která ve svých epizodách probírá jak všeobecná témata, tak i právě poznatky z její praxe, které jsou zajímavé a málo kde se takové informace dočtete. 

 

2050 

Pokud se zajímáte o naši planetu, určitě jste zaznamenali téma klimatické změny. A přesně o tom tento podcast je. O naší budoucnosti. Epizody jsou o záležitostech, které se nás úzce dotýkají, a které by nám neměly být lhostejné. Proto je správné je alepoň částečně pochopit a vnímat. 

 

U kulatého stolu 

U kulatého stolu pokaždé sedí Martin Klesnila, Patrik Fiala a host, kterého si vybírají napříč všemi branžemi. Rozhovory jsou dlouhé, někdy zábavné, někdy vážné, ale vždy zajímavé! 

 

Kulturák 

Kulturák je podcast o kultuře, kde Jonáš Zbořil a Jana Patočková probírají filmy, literaturu a  hudbu. Zkrátka zajímavé události ze světa umění.  

 

BROCAST 

Podcast uvádí bráchové Adam a Tomáš Dunovský a jedná se o sérii dlouhých, hlubokých konverzací se zajímavými osobnostmi, kde se často objevuje oblíbené téma dnešní doby, kterým je investování. 

 

Autorka: Kateřina Richterová

Podobné články