Aktuální informace pro uchazeče naleznete na stránce prumyslovkaliberec.cz

Tip na knížku

kniha.png

Jednadvacáté století s sebou přineslo vlnu moderních technologií, což se odrazilo na zájmu o literaturu. Jenže časy se mění a knížky dokážou být mnohem zajímavější než například povinná četba. Pokud opravdu chcete něco, co vás nenudí k smrti, zkuste třeba níže zmíněné titul. 

Lockdown – A.G. Smith 

Rád bych vám doporučil knížku Lockdown ze série Útěk z výhně. Nemusíte se bát, není to popis posledních tří let, ale drastický, někdy i děsivý příběh o 13letém Alexovi.  

Alex na začátku svého kriminálního života šikanoval své spolužáky, pak okrádal domy, až je jednoho dne křivě obviněn z vraždy svého nejlepšího kamaráda a odeslán na doživotí do té nejtvrdší věznice světa, kde je držen s trestanci a sadistickými strážemi. To ovšem není vše, co ho trápí. 

Občas v noci stráže odtáhnou z cely jednoho z vězňů, který se zanedlouho vrací s tělem posetým ranami a již není člověkem. Alex zoufale touží po svobodě a úporně se snaží uniknout z doživotního žaláře. Odhaluje totiž děsivou pravdu - Výhni vládne čisté zlo a každý den probíhají kruté experimenty, při nichž jsou uvěznění chlapci pokusnými králíky, netvoři vyrábějí další netvory a strach ze smrti je ta nejmenší starost… 

Možná si teď kladete otázku: Proč právě tahle kniha? Je to hlavně kvůli tomu, jak je tento příběh napínavý, komplikovaný, perfektně promyšlený a jak moc člověka pohltí. 

Knížka je k dostání v krajské vědecké knihovně, ale pokud nechodíte do této knihovny, nebo jí chcete mít doma na regálu, je možné knížku koupit v téměř každém knihkupectví. 

 

Autor: Kurantowicz Wojciech

Podobné články