Aktuální informace pro uchazeče naleznete na stránce prumyslovkaliberec.cz

Velký úspěch našeho studenta v České lingvistické olympiádě  

Úvod » Pro veřejnost » Školní časopis » Školní rubrika » Velký úspěch našeho studenta v České lingvistické olympiádě  
člo.jpg

Velkého úspěchu v České lingvistické olympiádě dosáhl v letošním školním roce student třídy P4 Daniel Nýdrle, který se této soutěže účastní pravidelně již od 1. ročníku.   

Zatímco v 1. ročníku zvítězil ve školním kole a postoupil „pouze“ do kola regionálního, již ve 2. ročníku se mu podařilo dostat ještě dál, a to do kola ústředního (celostátního). To se však konalo online a Daniel se ho nakonec nezúčastnil.   

Hned v následujícím roce však Dan své výsledky zopakoval a v ústředním kole se umístil na krásném 21. místě, zhruba v polovině výsledkové listiny.  

Největší úspěch přišel jako třešnička na dortu v tom roce letošním a pro Dana posledním. Dan nejenže se probojoval až do ústředního kola, ale v tomto kole se umístil na úžasném 8. – 9. místě.   

Lingvistická olympiáda kombinuje logické myšlení s jazykovým, nejedná se však o zkoušku z jazyka jako takového.   

„Toto poslední kolo trvalo 6 hodin a řešili jsme 5 úloh. Byl tam například elfský jazyk od Tolkiena, uměle vymyšlený jazyk psaný notovou osnovou nebo jsme rozklíčovali význam asi třicetipísmenných sloves,“ objasnil Daniel průběh ústředního kola.  

Školního kola 2021/22 se účastnilo 1946 studentů z celé republiky, z nich postoupilo 214 do kola regionálního a dostatečný počet bodů pro účast v kole ústředním získalo 45 studentů. Daniel je jako jediný studentem střední odborné školy. Ostatní účastníci studují na různých typech gymnázií.  

Danielovi moc gratulujeme a doufáme, že se mezi studenty současnými nebo budoucími objeví jeho nástupce.  

Podobné články