Aktuální informace pro uchazeče naleznete na stránce prumyslovkaliberec.cz

Kam na vysokou IV: Plzeň

Úvod » Pro veřejnost » Školní časopis » Školní rubrika » Kam na vysokou IV: Plzeň
Plzeň web.jpg

V minulých týdnech jsme vám představili několik vysokých škol ze tří měst naší republiky. Další je na řadě Západočeská univerzita v Plzni, která nabízí studijní obory pro všechny naše absolventy.

Strojaři můžou pokračovat na Fakultu strojní a učit se o strojírenských materiálech a technologiích, stát se specialistou pro automotive praxi, programovat NC stroje, nebo konstruovat stroje a technická zařízení.

Naši elektrikáři mají šanci se zdokonalit v oborech Elektrotechnika a IT a Automatické řízení a robotika studiem na Fakultě elektrotechnické. Pokud by se strojaři nebo elektrikáři chtěli naučit, jak předávat svoje technické znalosti dál, můžou začít studovat Technickou výchovu se zaměřením na vzdělávání na Pedagogické fakultě. Pomocí virtuální prohlídky nahlídněte do fakultních laboratoří a hned tady mrkněte na to, jak podat přihlášku, a na představení všech studijních programů.

Ajťáky by mohlo zaujmout počítačové modelování, umělá inteligence a automatizace, nebo informační technologie na Fakultě aplikovaných věd.

Nejen absolventi Technického lycea si mohou vybrat kterýkoli z technických oborů, ale mohou se zaměřit na něco púplně nového. Západočeská univerzita v Plzni nabízí studium cizích jazyků jak na Pedagogické, tak na Filozofické fakultě. Ta nabízí také studium společnosti a politiky, sociální práce nebo kulturálních studíí se zaměřením na Blízký východ.

Přihlášky lze podávat do 31. března 2022. Na Strojní i Elektrotechnickou fakultu vás vezmou bez přijímaček, zato si vás pořádně prověří v prvním semestru, kdy musíte prokázat, že na to máte. Pro přijetí na FAV stačí odevzdat výsledky NSZ – pro přednostní přijetí by uchazeč měl dosáhnout percentilu 75 a lepší v Matematice nebo Obecných studijních předpokladech, nebo splnit jednu z dalších podmínek. Kompletní seznam najdeš ve Vyhlášce děkana.

Podobné články