Aktuální informace pro uchazeče naleznete na stránce prumyslovkaliberec.cz

Jarní pohár ředitele školy v chůzi a běhu

Úvod » Pro veřejnost » Školní časopis » Školní rubrika » Jarní pohár ředitele školy v chůzi a běhu
MicrosoftTeams-image (4).png

Sportovní soutěž Jarní pohár ředitele školy, která měla za úkol „rozpohybovat“ žáky, se konala od 19. dubna do 16. května 2021 a byla určena pouze pro třídy 1.–3. ročníků naší školy. Když je to soutěž, o co se tedy soutěžilo? Jak jste mohli zaznamenat, hlavní výhrou je finanční odměna pro prvních 10 tříd a v neposlední řadě také dobrý pocit z toho, že jsme každý udělal něco pro své zdraví. V příloze se můžete podívat na výsledkovou listinu a zjistit, kde se která třída umístila.

 

Pohled učitele

Jednomu z učitelů, konkrétně panu Zákouckému, jsme položili pár otázek: 

R: Jak probíhala organizace soutěže? 

VZ: Organizace probíhala tak, že jsme si vyučující TEV každý vzal a počítal své třídy (Zv, Ji, Zd). Výkon zapisoval do tabulky a na konci bylo vyhodnocení. Posílat se mohl pouze běh, chůze (se vzdáleností), nebo počtem kroků, ale ten se násobil jednotným koeficientem 0,55. 

R: Za jakým účelem soutěž vznikla? 

VZ: Soutěž vznikla na popud rady rodičů a pana ředitele, aby se žáci trochu rozhýbali. Vymyšlena a realizována byla vyučujícími TEV. 

R: Jak soutěž naplnila Vaše očekávání? 

VZ: Někteří žáci a jejich třídy splnili nad očekávání, někteří ne. Hlavně se v soutěži naplno ukázalo, že spousta žáků neumí, nebo nechce číst mailem zadané úkoly a pokyny. Jejich důsledky, pravděpodobně hodně ovlivní jejich známku z TEV za druhé pololetí. 

 

Pohled výherců

Zajímal nás také pohled žáka na tuto akci. Proto jsme oslovili Kubu Vacka, jednoho z žáků vítězné třídy E3C, která vyhrála s úctyhodným počtem 204,69 km (po vynásobení koeficientem). 

R: Jaký byl tvůj přístup k soutěži? 

JV: Můj přístup k soutěži vypadal tak, že jsem každý den chodil běhat nebo se šel minimálně projít, jelikož jsme si jakožto celá třída dala za cíl, že to chceme vyhrát. To se nakonec jednoznačně povedlo. 

R: Jaký vidíš v soutěži smysl? 

JV: Tak určitě to byla dobrá motivace vykopat se ven a jít se alespoň projít, což pro některé z nás může být veliký problém, obzvlášť v dnešní době, kdy motivace k pohybu upadá. Jsem tedy rád, že nám škola tuto možnost dala. 

 

V celku bychom tuto soutěž vyhodnotili jako jednoznačně prospěšnou a těšíme se třeba na další ročník. A jaká je vaše motivace k pohybu mimo soutěž, kdy nejde o peníze? 

Podobné články