Aktuální informace pro uchazeče naleznete na stránce prumyslovkaliberec.cz

Kam na praxi - JABLOTRON ALARMS

Úvod » Pro veřejnost » Školní časopis » Školní rubrika » Kam na praxi - JABLOTRON ALARMS
Jablotron WEB.jpg

Jablotron je světová technologická firma s vlastním vývojem i výrobou sídlící v Jablonci nad Nisou. Tradice Jablotronu sahá až do roku 1990 a po celou dobu působení usnadňuje zabezpečení a ovládání domácnosti milionům lidí ze všech koutů světa. 

S naší školou už od samého počátku působení spolupracuje v rámci studentských praxí. Krátký rozhovor s koordinátorkou administrativní podpory Jablotronu Ing. Eliškou Lengálovou by Vám měl přiblížit chod praxí v této firmě. 

 

R: Jak dlouho už umožňujete našim studentům chodit do Jablotronu na praxe? 

Jablotron Alarms vznikl na počátku 90. let 20 století a dá se říct, že od samého počátku byl otevřen myšlence pomáhat studentům jak středních, tak vysokých škol najít zalíbení v oboru zabezpečovacích systémů a elektrotechniky obecně. Praxe tedy nabízíme již 30 let. 

R: Na co se mohou studenti, kteří si Vaši firmu vyberou, těšit? Co bude náplň jejich práce a jaké zkušenosti si odnesou? 

Studenti praxi obvykle vykonávají na středisku Prototypová dílna vývoje. Zde si v první řadě osvojí základy funkce zabezpečovacích systémů. Jedním z jejich úkolů bude takový systém sestavit a naprogramovat dle zadání. Vyzkouší si návrh plošného spoje včetně jeho zadání do výroby, následné osazení a oživení na jednoúčelovém oživovacím přípravku PXI. 

Čekají na ně rozličné úkoly v oblasti elektrotechniky, dle jejich znalostí a možností — diagnostika chybně fungujících zařízení a následná úprava. Kromě toho budou mít možnost pod dohledem zkušeného technika pracovat se zařízeními jako je Klimakomora pro simulaci cyklických teplotních změn a Rentgen pro diagnostiku desek plošných spojů. 

Další činnosti se budou odvíjet od zaměření a zájmu jednotlivých studentů např. Programování MCU, Návrh Mechaniky v CAD systému s možností 3D tisku a různé podpůrné práce pro Vývojovou Skupinu — měření + osazování prototypů. 

  

R: Pokud se najde nějaký šikovný student, který se na praxi osvědčí, jste schopni mu nabídnout v Jablotronu brigádu ke studiu? 

Ano tato možnost tu je, obvykle je brigáda nabídnuta 2-3 studentům během letních prázdnin. A zároveň, pokud u studenta při běžné brigádě spatříme potenciál k rozvoji, je možné nabídnout výše popsanou praxi, při které se zaměříme na předávání zkušeností. 

V případě oboustranného zájmu je rovněž možné, že s takovým člověkem časem navážeme klasický pracovní poměr. 

 

Tak co? Šli byste do Jablotronu na praxi? Kdybych já byl elektrikář, neváhal bych. 

Podobné články