Aktuální informace pro uchazeče naleznete na stránce prumyslovkaliberec.cz

Školní sbírka pro obyvatele obce Hrušky

Úvod » Pro veřejnost » Školní časopis » Školní rubrika » Školní sbírka pro obyvatele obce Hrušky
dar.png

Před dvěma týdny ze čtvrtka 24. na pátek 25. června zasáhlo jižní Moravu nejvýraznější tornádo v novodobé historii Česka. Jeho sílu meteorologové odhadují na F4, případně F5 poté, co provedou dokumentaci jevů v terénu.

Tornádo zanechalo stopu od Břeclavi po Ratíškovice, nejvíce zasaženými místy jsou obce Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice, Týnec, Mikulčice či Hodonín. Poškozeny byly domy, auta, kostely v určitých obcích i barokní zámek ve Valticích.

Během několika dní od události se ve sbírkách a pomocí nadací vybralo více než 400 milionů korun a lidé stále přispívají. Dobrovolníci z celé republiky se začali sjíždět, aby pomohli všem obyvatelům postižených obcí. Stejně tak se rozhodla pomoci i naše škola. Během středečního dopoledne 30. června, mezi předáváním a přijímáním vysvědčení, byla škola schopna vybrat 8 800 Kč. Sbírku zorganizovala Eva Poláková, výchovná poradkyně školy.

Dar jsme poslali na nadaci Diakonie Českobratrské církve, která pomáhá rodinám zasaženým tornádem v obci Hrušky. Devět nevládních organizací se dohodlo na koordinované pomoci tak, aby byly dary rozdělované spravedlivě a podle stejných pravidel. V první fázi chtějí co nejrychleji poskytnout 150 000 Kč každé z postižených domácností a ve druhé fázi pomoci těm, kteří se nemohou spolehnout na podporu rodiny, nemají dostatek úspor nebo je čekají nákladné opravy.

Pokud se i vy chcete k pomoci připojit, můžete zaslat dar do veřejné sbírky Diakonie na číslo účtu 2100691426/2010. Darovat můžete také online.

Podobné články