Aktuální informace pro uchazeče naleznete na stránce prumyslovkaliberec.cz

Dali byste dnes přijímačky z matiky?

Úvod » Pro veřejnost » Školní časopis » Školní rubrika » Dali byste dnes přijímačky z matiky?
math-1500720_640.jpg

Pamatujete si ještě, jaké to bylo, když jste psali přijímačky? Už to asi nějaký ten týden bude. Někdo na to vzpomíná s úsměvem a dobrým pocitem, že se mu povedlo dostat na jeho vyvolenou školu a obor. Na druhou stranu někdo na toto vzpomíná jako na něco, co se mu úplně nepovedlo. Vytvořili jsme pro vás i Kahoot, ve kterém si část testu můžete vyzkoušet. Každopádně v tomto článku se zaměříme na něco jiného, a to je porovnání přijímaček z dřívějších let.

Pro porovnání přijímaček jsme si vybrali matematický test z roku 2015. I když se nám tento ročník může zdát nedávný, tak není. Přeci jenom jsme v roce 2021 a matematická úroveň studentů se s každým rokem dle pedagogů zhoršuje. Proto jsme si vybrali přijímací testy studentů, kteří maturovali loni a předloni. Pojďme se tedy podívat na pár otázek z příjímacích testů.

Začněme tedy první otázkou, aneb první úskalí vystresovaného studenta.

 

Rok 2015
Přijímací zkoušky 2015

Rok 2021

2021-01 (PNG)

Myslíme si, že úroveň prvního příkladu je stejná a v obou případech je to absolutně nutná a hlavně nezbytná matematická znalost. 

 

Rok 2015

2015-02 (PNG)

Rok 2021

2021-02 (PNG)

Opět nám přijde úroveň srovnatelná. 

Suma sumárum obě přijímací zkoušky si jsou velice podobné, i když je odděluje 6 let, a tím pádem i úplně dva rozdílné druhy budoucích maturantů. U ročníku 2015 nám přišlo, že pedagogové dávali více důrazu na čtení grafu a užití trojčlenky. Ročník 2021 pak užívá více geometrie a úloh na všeobecné logické myšlení. 

Podobné články