Aktuální informace pro uchazeče naleznete na stránce prumyslovkaliberec.cz

IEM Katowice 2023

IEM Katowice 2023.png

Začátek rivality týmů Heroic a G2? Či začátek samotné G2 éry? To jsou pocity snad všech, kdo sledovali playoff prestižního turnaje v Katowicích, který se pořádá každý rok po hráčské pauze. Turnaj byl plný působivých výkonů od týmů, které minulou sezonu ukazovaly znaky zlepšení, ale stále to nemohly dotáhnout do konce.  

Mnoho analytiků příjemně překvapil severoamerický tým Complexity, který se dostal do playoff a skončil na 7. – 8. místě. Dalším velikým překvapením byl mongolský tým IHC, který dokázal porazit prestižní tým Cloud9 během skupin. 

Však to nejhorší překvapení bylo pro analytiky a samotné fanoušky byl krach předchozích šampionů v Katowicích, Faze, kteří se umístili stejně jako Complexity na 7. – 8. Místě. Faze poslední dobou neukazují známky stejné síly jako minulý rok, kdy vyhráli major a stále jsou jen jeden titul od vítězství v Intel Grand Slamu (milionový bonus po vítězství 4 turnajů za sebou). 

A teď již o zmíněné potenciální rivalitě mezi týmy Heroic a G2. Během minulého roku se mnohokrát proti sobě utkaly, tento rok však ještě ne. Než došlo na finále, které se hrálo ve formátu BO5 (Best of Five). Tento formát může být pro týmy velmi vyčerpávající a obzvláště zdlouhavý, když vezmeme v potaz, že hra CS:GO může trvat i více jak hodinu. G2 přesto dali do hry vše a odnesli si domů dlouho očekávaný titul, který jim také přinesl peněžní odměnu 400 000$. Pro Heroic je to však další prohrané finále po IEM Rio majoru. G2 v tuhle chvíli mají rekord šestnácti vyhraných map za sebou. Znamená to další éru pro Counter-Strike? To se nejspíše dozvíme hned během příštího turnaje, kterým bude ESL Pro League S17.  

 

Matěj Zedník, P1B

Podobné články