Aktuální informace pro uchazeče naleznete na stránce prumyslovkaliberec.cz

Filmové tipy V - 4 letní trháky

Úvod » Pro veřejnost » Školní časopis » Mimoškolní rubrika » Filmové tipy V - 4 letní trháky
Tipy V_web.jpg

Vítám vás u posledních filmových tipů v tomto školním roce. Předem se chci omluvit za svou neaktivitu během uplynulých pár měsíců. To víte, ke konci roku toho bývá hodně. Každopádně blíží se nám prázdniny a tak jsem se rozhodl tentokrát trochu zvolnit a pozvat vás na některé letní novinky! 

 

Thor: Love and Thunder – od 7. července 

Jedná se o čtvrtý díl fanoušky milované série ze světa Marvelu. Thor (Chris Hemsworth) se po událostech filmu Avengers: Endgame snaží dostat znovu do formy a celkově tak trochu změnit svůj život. Jeho klid ale nemá dlouhého trvání, objeví se totiž nová záporná postava, vrah bohů, Gorr the God Butcher (Christian Bale). Jak navíc název napovídá, do příběhu se vrací i Thorova láska Jane Fosterová (Natalie Portman), která by ve filmu měla získat Thorovu moc. 
Režisérem je stejně jako u předchozího filmu Taika Waititi, který slibuje opravdu nevšední jízdu. Ve filmu se objeví i postavy z filmové série Strážci galaxie, tak určitě neváhejte a skočte do kina! 

 

 

The Gray Man – od 16. července (Netflix) 

Americký akční film svým stylem připomíná špionážní sérii Mission: Impossible. Příběh se má točit okolo bývalého agenta CIA Courta Gentryho (Ryan Gosling). Nyní je z něj profesionální zabiják. Během jedné z akcí však zjistí, že proti němu stojí daleko více lidí, než si myslel. Hlavního záporáka ve filmu ztvární Chris Evans a ve vedlejší roli se představí například Ana de Armas
Příběh se z velké části odehrává v Praze a už z traileru můžeme vidět, že se u nás filmaři opravdu vyřádili. 
Autory jsou navíc bratři Russoovi, kteří se do srdcí fanoušků zapsali například již zmíněným filmem Avengers: Endgame. Společnost Neflix film uvede v polovině července! 

 

 

Bullet Train – od 4. srpna 

Brad Pitt se představí jako hlavní hrdina komediálního thrilleru Bullet Train. Ztvární v něm nájemného vraha Ladybug [Berušku], který už chce však se svým povoláním skončit a snaží se řešit zakázky co nejmírumilovněji. Jeho nejnovější zakázka se odehrává na palubě nejrychlejšího vlaku na světě v Japonsku. Beruška ve vlaku narazí na řadu nepřátel, kteří mají různé cíle, a on jim stojí v cestě. Ve vedlejších rolích se představí například Sandra Bullock nebo Aaron Taylor-Johnson. Na režisérskou židli se usadil David Leitch, který má na kontě třeba Deadpoola 2, čili si asi umíte představit, jak zběsilou jízdu nám s Bullet Trainem může nabídnout! 

 

 

Nope – od 11. srpna 

Hororové sci-fi Nope se inspiruje béčkovými sci-fi filmy z 50. let. Nad malou farmou uprostřed ničeho se objeví velký mrak, jehož chování si nikdo neumí vysvětlit. V noci se navíc ozývají divné zvuky a místní mají zdání, že viděli velký létající talíř v oblacích - UFO! 
Film tak oživuje mysteriózní konspirační teorie o létajících talířích a už dle traileru z nich těží, jak jen to jde! 
Hlavních rolí se ujmou Daniel Kaluuya a Keke Palmer
Režíroval Jordan Peele, jemuž je díky filmům Get Out nebo Us hororová látka vlastní a můžeme se tak těšit, že nám ukáže kosmický horor, jak ho ještě neznáme! 

 

 

Doufám, že se vám má série Tomášovy filmové tipy líbila a rád v ní budu příští rok pokračovat. 
Tímto se s vámi loučím a přeji pěkné prázdniny! 

 

Tomáš Máchálka, L2

Podobné články