Aktuální informace pro uchazeče naleznete na stránce prumyslovkaliberec.cz

Restart profi sportu 

Úvod » Pro veřejnost » Školní časopis » Mimoškolní rubrika » Restart profi sportu 
Fotbal.jpg

Jak jste nepochybně všichni zaregistrovali, v ČR je z nařízení vlády zakázáno provozování sportovních aktivit ve vnitřních i venkovních prostorách. Výjimkou bylo doposud pouze cvičení v přírodě s rodinou nebo maximálně ve 2 lidech. Nyní však přichází zvrat. Od 4. listopadu je povoleno trénovat profesionálním sportovcům jak ve vnitřních, tak i vnějších prostorách za předpokladu dodržení všech platných hygienických opatření. Za takového sportovce je považována osoba vykonávající sport jako své zaměstnání.  

Nadále nejsou povolené sportovní akce, a to již od 12. října. Nově je možné zažádat prostřednictvím NSA (Národní sportovní agentury) o udělení výjimky. Tu může udělit pouze hlavní hygienička na základě konzultace s agenturou. Soutěže či konkrétní akce však musí být schopné zajistit dodržování přísných hygienických opatření a mimo jiné testování celého týmu před každým zápasem. V současné době má udělenou výjimku Extraliga ledního hokeje, fotbalová Fortuna liga, nebo třeba Národní basketbalová liga. Utkání se i nadále budou hrát bez diváků na tribunách. 

Kluby se také nechaly slyšet, že situace je pro ně momentálně existenční. Jelikož nemají žádný příjem ze vstupenek, tak jsou nyní zcela závislé na podpoře od partnerů. Je proto třeba počítat s větším výskytem reklam – ať už třeba v hledišti, kde budou překrývat sedačky, nebo také na dresech. Například liberecký hokejový celek oznámil, že po dobu krize zmizí klubové logo z dresu a jeho místo bude využito jako reklamní plocha pro významné partnery. 

Redakce časopisu Zkrat 

Podobné články