Národní finále ZÁPAD - KB Florbal Challenge

Úvod » O škole » Úspěchy » Národní finále ZÁPAD - KB Florbal Challenge
Národní finále ZÁPAD - KB Florbal Challenge

Dne 19.3.2019 se družstvo naší školy zúčastnilo v Praze národního finále ZÁPAD pořádaného Komerční bankou pod názvem "KB Florbal Challenge", kam se probojovalo vítězstvím v krajském finále. Ve skupině A jsme se utkali postupně s Gymik Plzeň (1:1), Gymnáziem J. Heyrovského Praha (3:3) a DG a SOŠE Kralupy n. V. 2:1, kde nám patřilo konečné 2. místo, čímž jsme postoupili do čtvrtfinále.

Ve čtvrtfinále jsme narazili na Rytíře z Hluboké n. V. a po velkém dramatu vyhráli 2:1, kdy jsme museli obracet z nepříznivého stavu 0:1 a čelit v poslední minutě samostatnému nájezdu. Toto vítězství nás předurčilo pro boj o medaile.

V semifinále jsme pak změřili síly s Bakers Mladá Boleslav, kteří byli, bohužel, nad naše síly a po prohře 1:2 nám zbyl jen zápas o 3. místo. V něm jsme opět narazili na soupeře z naší skupiny, Gymnázium J. Heyrovského Praha. Tento zápas se nám vůbec nevyvedl a prohráli ho 0:5. To však nic nemění na faktu, že jsme se umístili na historicky nejlepším místě, byť to bylo místo čtvrté, tzv. brambora.

Naši školu vzorně reprezentovali: Petr CHLAD, Richard KOMŇACKÝ, Matěj VEDRAL, Tomáš BAHNÍK, Lukáš MARŠÍK, Dalibor ČIRLIČ, Vít HONZÍK, Jakub VACEK, Matěj ŠEVČÍK, Daniel PÍPA, Adam KVAPIL, Vojtěch MATĚJKA, Ondřej ŠIMEK. Dále patří dík i Lukasi KREJČÍMU, Lukáši NEZBEDOVI a Filipu MIKŠANÍKOVI, kteří sice chyběli na tomto turnaji, ale také se zasloužili o postup na něj.