Jeden svět na školách

Úvod » O škole » Novinky » Jeden svět na školách
Jeden svět na školách

Festival Jeden svět na školách

V úterý 26. 3. 2019 se žáci druhých a třetích ročníků zúčastnili festivalu Jeden svět na školách, organizovaného společností Člověk v tísni, který každoročně představuje filmové dokumenty, které vznikly jako studentské, amatérské, či profesionální projekty během předchozího roku.

Promítání proběhlo v prostorách Kulturního a společenského centra v Lidových sadech v dopoledních hodinách.

Promítaný dokument s názvem FollowMe, vybraný učitelským sborem, se zabýval komercializací sociální sítě Instagram, tematikou pozadí této „firmy na slávu“, na které dnes úspěch patří komukoli, kdo je ochoten zaplatit.

V krátkém filmu nizozemské produkce nechyběly rozhovory s předními zastánci „smetánky“ Instagramu, ruskou komunitou poskytovatelů služeb zajišťujících zviditelnění na sociální platformě, či s anonymním, právě nizozemským zprostředkovatelem falešných sledujících, který denně přibývajícími objednávkami na instantní slávu vydělává miliony.

Film ve svém zpracování a podání prokázal značnou míru profesionality a neotřele ukázal, jakým způsobem funguje business za nejužívanější sociální sítí světa. Byl zakončen krátkou besedou s Mgr. Janem Molnárem, výkonným ředitelem obecně prospěšné společnosti Maják.

Zprávu sepsal Ondřej Wiener S3A

Organizaci zajistila Lenka Krajcsovicsová