EXKURZE LIBERECKÁ RADNICE A KRYT CO LUCEMBURSKÁ

Úvod » O škole » Novinky » EXKURZE LIBERECKÁ RADNICE A KRYT CO LUCEMBURSKÁ
EXKURZE LIBERECKÁ RADNICE A KRYT CO LUCEMBURSKÁ

Exkurze třídy E3A

Dne 2. května 2018 od 09:00 do 12:00 hodin se žáci třídy E3A zúčastnili edukativní exkurze v budově liberecké radnice a v krytu civilní obrany.

Liberecká radnice

Exkurze započala v obřadní síni, kde byla studentům vyložena historie radnice. Studentům bylo sděleno pár zajímavostí, jako např. filmy točené v budově radnice, problémy radnice v období politických konfliktů. Studentům byl umožněn vstup na hlavní věž radnice, kde se jim naskytl panoramatický pohled na celý Liberec.

Kryt CO

V další části exkurze měli studenti možnost navštívit kryt civilní obrany na ulici Lucemburská. Studenti byli postupně provedení celým krytem. Průvodce studenty seznámil s funkcí kanalizace v celém areálu bunkru, dále byli studenti zavedeni do ventilační místnosti, ve které si měli možnost vyzkoušet ruční pohon ventilačního systému. V poslední části byla studentům vyložena historie civilních krytů na území Libereckého kraje. Studenti byli opět puštěni na světlo na ulici Tovaryšský vrch. Exkurze umožnila mnoha studentům poznat další kousek historie neodmyslitelně patřící k městu Liberec.

Autor: David Kutra (E3A)