Exkurze ve Vratislavicích nad Nisou

Úvod » O škole » Novinky » Exkurze ve Vratislavicích nad Nisou
Exkurze Porsche

Dne 7.12. 2016 se třídy L1, E1A, S1A účastnily exkurze ve Vratislavicích nad Nisou v nově zrekonstruovaném rodném domě světově známého automobilového konstruktéra a tvůrce vozu Wolkswagen Ferdinanda Porscheho.

Studenti zhlédli nainstalovanou expozici, která jim ukázala inženýrské umění osobností pocházející z tohoto regionu i blízkého okolí a poukázala na zdejší průmyslovou tradici. Zaujala je především replika vozu Lohner - Porsche s benzinovo - elektrickým pohonem, která je obklopena ukázkami vývojových prací designových studií či výzkumných projektů, které se uplatní u automobilů budoucnosti.

Dozvěděli se i o životě F. Porscheho a jeho rodiny a jeho prvních konstruktérských krůčcích i pokusech s elektřinou, které vedly až k elektrifikaci rodného domu, což bylo okolo roku 1892, kdy navštěvoval elektro kurz na naší tehdy německé průmyslové škole, o čemž svědčí i pamětní deska v průčelí budovy SPŠSE a VOŠ Liberec na Masarykově ulici.