Týden odborných dovedností

Úvod » O škole » Projekty » Erasmus+ » Aktuality » Týden odborných dovedností
Týden odborných dovedností.jpg

V týdnu od 14. do 18. října 2019 proběhl již čtvrtý ročník Evropského týdne odborných dovedností s heslem „Objev svůj talent“.

Cílem této iniciativy, vyhlašované Evropskou komisí, je zviditelnit a zatraktivnit odborné vzdělávání a přípravu.

V rámci Evropského týdne odborných dovedností 2019 bylo napříč Evropou uspořádáno více než 1 500 akcí, jichž se účastnilo 2,5 milionu lidí ve 45 zemích. V České republice se konalo 38 akcí.

V rámci Evropského týdne odborných dovedností jsme 19. 10. 2019 uspořádali Sobotu s technikou. Akce byla určená žákům základních škol i široké veřejnosti. Během této akce se žáci mohli zapojit do množství kroužků z oblasti strojírenství, elektrotechniky, informačních a komunikačních technologií. Prakticky si vyzkoušeli práci s 3D technologiemi, s programováním robotů, modelováním ve 3D a viděli technické vybavení školy. Součástí akce byla také prezentace zapojení školy do programu Erasmus+, kde mohli všichni návštěvníci získat informace z již realizovaných stáží a dozvědět se vše o možnostech jak vyjet na zahraniční odbornou stáž. Další  Soboty s technikou se konaly 9. 11. 2019 a 7. 12. 2019 od 9:00 - 13:00 hodin.