Liberecká exkurze třídy E3B

Úvod » O škole » Novinky » Liberecká exkurze třídy E3B
Liberecká exkurze třídy E3B

Dne 1. 2. 2018 se uskutečnila exkurze studentů E3B do tramvajové vozovny DPML a Technického muzea v Liberci, která byla pro studenty této třídy zajímavá a poutavá.

Exkurze v tramvajové vozovně byla zaměřena přímo na obor elektro. Nejprve vzal vedoucí vozovny pan Ing. Josef Kolář studenty na dílnu, kde jim ukázal, jak se ve vozovně opravují porouchané tramvaje. Dále studenty provedl prostory určenými pro výrobu karoserie a pro instalování elektroinstalace do tramvaje. V samotném závěru výkladu si studenti prohlédli myčku tramvají a poděkovali za přínosnou prohlídku. Následoval přesun do Technického muzea v Liberci.

V technickém muzeu byly k vidění mnohé průmyslové stroje z 19. a 20. století určené především pro výrobu textilu, které se nacházely v pavilonu pro průmysl. Druhý pavilon, který studenti v rámci své prohlídky navštívili, byl zaměřen zejména na dopravu. Zde by byl každý milovník veteránů přímo uchvácen. K vidění tu totiž byla historická kola, motocykly a také automobily. Vystavené dopravní prostředky byly zejména od československých značek jako Jawa, Škoda nebo Tatra, ale našly se i exponáty od zahraničních výrobců, ať už zaniklých, nebo stále existujících. Celá prohlídka byla doprovázena odborným výkladem jednoho z pracovníků muzea.

Prohlídkou muzea tato liberecká exkurze E3B skončila a studenti se po příjemném dni vydali domů užít si své zasloužené pololetní prázdniny.

Zapsal: Karel Čapek, student E3B