Harmonizační dny E1A + E1B 2017/2018

Úvod » O škole » Novinky » Harmonizační dny E1A + E1B 2017/2018
HD E1A + E1B

Harmonizační dny

V neděli 10. 9. 2017 vyrazily třídy E1A a E1B spolu se svými třídními učiteli a vedoucími kurzu na třídenní harmonizační pobyt do Nového Města pod Smrkem.

Spolu s učiteli zajišťovali program také dvě praktikantky z TUL a čtyři studenti ze tříd E3A a E3B.

Program

První den studenti zahájili pochodem z Hejnic do Nového Města pod Smrkem. Ještě na nádraží rozluštili šifru a poté se podle mapy s vyznačenou trasou vydali na cestu, při které plnili různé úkoly. Po příchodu do kempu si studenti zahráli několik seznamovacích her, vyhodnotili cestu do kempu a pobavili své spolužáky fotografiemi pořízenými při plnění úkolů, seznámili se s pravidly kurzu a večer zakončili táborákem s opékáním buřtů.

Druhý den měli organizátoři připraveny zajímavé aktivity zaměřené na týmovou práci a rozvíjení strategických dovedností. Studenti si zlepšovali své komunikační dovednosti a umění spolupracovat v kolektivu a zjišťovali o svých spolužácích nové informace. Večer měli studenti volný program, mohli si tak po náročném dni odpočinout nebo si vybrat z několika dalších aktivit (například proběhla vědomostní soutěž).

Poslední den se studenti zúčastnili přednášky na téma patologických jevů ve společnosti, kterou zorganizovala školní metodička prevence Mgr. Jana Dousková, jako malou vzpomínku na první společnou třídní akci napsali kladné komentáře a vzkazy svým spolužákům a po obědě následoval odjezd vlakem do Liberce.

Hodnocení

Harmonizační kurz se z pohledu organizátorů i studentů povedl a splnil svůj účel – studenti se spolu seznámili, rozvíjeli své dovednosti v oblasti komunikace a naučili se pracovat v novém kolektivu. Nezbývá než doufat, že jim přátelská atmosféra, kterou si během harmonizačních dnů ve svém kolektivu vytvořili, vydrží až do konce jejich studia!

Za organizátory E. Šímová a K. Jiráková