Aktuální informace pro uchazeče naleznete na stránce prumyslovkaliberec.cz

Soutěž v kybernetické bezpečnosti 2022/2023 - ústřední kolo a shrnutí

Úvod » Obory » Informační technologie » Novinky » Soutěž v kybernetické bezpečnosti 2022/2023 - ústřední kolo a shrnutí
kybersoutez_logo_2022.jpg

V letošním roce proběhl už 7. ročník soutěže v kybernetické bezpečnosti.

Z naší školy se zapojilo celkem 28 studentů a studentek z 5 tříd: P1B (9), P2A (1), P2B (8), P3 (3) a P4 (7).

Soutěž je tříkolová.

V 1. (osvětovém) kole byli nejlepší: Josef František Straka (P4), Ondřej Čermák (P4) a Miroslav Pluhař (P3).

Do 2. (výběrového) kola postoupilo 23 soutěžících. Nejlepší: Daniel Rybář (P4), Alena Kamenská (P4), Josef František Straka (P4), Antonín Mizera (P2A).

Do 3. (národního) kola se podařilo postoupit D. Rybářovi a A. Kamenské. J. F. Strakovi unikl postup o 4 body.

Finálové kolo proběhlo 27. dubna 2023 v Muzeu Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Bylo prezenční a skládalo se ze dvou částí. První část byla individuální, nejlepší z první části postoupili do druhé části, která probíhala ve skupinách. Žádný z našich zástupců do druhé části nepostoupil, ale i tak to byla první finálová účast z naší školy.

Daniel: "Účast v KyberSoutěži pro nás byla velkou příležitostí, jak si vyzkoušet řešit úlohy z oblasti kybernetické bezpečnosti. Byli jsme velice překvapeni, když jsme se dostali do finále, jelikož jsme výuku zaměřenou na KB neměli a vše jsme museli nastudovat sami. Samotné finále bych hodnotil velmi pozitivně a i když jsme se nedostali dál, tak to rozhodně stálo za to. Upřímně jsme byli až zaskočeni složitostí některých úloh, jejichž řešení by odpovídalo rozsahu maturitní práce. Soutěž nám přinesla jak věcné dary, tak i mnoho nových znalostí, zkušeností a setkání s lidmi nejen z oblasti KB. Rozhodně Vám doporučuji zkusit štěstí v příštím roce - třeba se to povede a dostanete se ještě dál než my (neminou vás ani hezké známky do IT předmětů)."

Alena: "Myslím si, že i přesto, že úlohy nejsou úplně jednoduché, rozhodně stojí za to se KyberSoutěže zúčastnit. I když se třeba postup napoprvé nepovede, další rok to určitě vyjde. Další výhodou postupu do finále je možnost přijetí na některé vysoké školy bez přijímacích zkoušek."

Všechny účastníky chválíme a děkujeme za reprezentaci školy.

Výsledky ze všech kol.

Fotogalerie z finálového kola.