Logická olympiáda 2017

Úvod » O škole » Úspěchy » Logická olympiáda 2017

Logická olympiáda 2017

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup a logické uvažování.

Do letošního ročníku se zapojilo 61 284 soutěžících z 3 014 škol naší republiky. V kategorii středních škol se zúčastnilo 10 825 řešitelů, z toho v Libereckém kraji 738.

Základní a krajské kolo

Naše škola se do této soutěže zapojuje pravidelně již několik let, a to velmi úspěšně.

Letošního ročníku se zúčastnilo 282 našich studentů, 16 z nich postoupilo do krajského semifinále (další krajští semifinalisté byli až na jednu výjimku pouze studenti gymnázií).

Celostátní kolo

Do celostátního finále, které se koná 3.12.2017 v Míčovně Pražského hradu, postupují z našeho kraje čtyři studenti, z nichž dva jsou studenty naší průmyslovky:

Jaroslav Paidar (S4A) a Simon Williams (L4)

Blahopřejeme jim k tomuto velkému úspěchu a budeme držet palce, ať se jim stejně daří i ve finále.

Zapsala Jarmila Valentová