Aktuální informace pro uchazeče naleznete na stránce prumyslovkaliberec.cz

Naši žáci na Maker Faire

Úvod » O škole » Novinky » Naši žáci na Maker Faire
DSCN6559.JPG

V sobotu 8. 10. 2022 se konal první ročník tohoto festivalu na severu Čech ve skvěle padnoucím prostoru inkubátoru Lipo.ink – v budově Krajského úřadu. Program se odehrával jak ve vnitřních prostorech, tak venku.

Žáci tříd S4B a P3 vzorně reprezentovali naši školu při přestavbě sériového auta na závodní RC auto (navržení a výroba potřebných komponentů pro realizaci) a programování robota.

 

Co je Maker Faire?

Maker Faire je festival plný workshopů, interaktivních aktivit a především nadšených a zvídavých lidí. Téměř vše si na něm lze ozkoušet na vlastní kůži a mnohé se dá také vyrobit. Své projekty a prototypy zde prezentují tzv. makeři.

Festival propojuje nadšence a odborníky, ale zároveň slibuje chytrou zábavu pro celé rodiny – kombinuje v sobě moderní technologie, tradiční řemesla, vědu a design. Více o tomto projektu.

 

Podobné články