Workshop NevypustˇDuši

Úvod » O škole » Novinky » Workshop NevypustˇDuši
Workshop.jpeg

Třídy L 2 a L3 se ve dnech 9. 12. a 10. 12. 2019 zúčastnily workshopu Duševní zdravovědy pro středoškoláky s neziskovou organizací  Nevypusť Duši. Jednalo se o  workshop, zaměřený na osvětu, sebepoznání a prevenci v oblasti duševního zdraví a duševních onemocnění. K dnešnímu dni tuto aktivitu absolvovalo přes 2000 studentů ze středních škol po celé ČR.

Lektoři workshopu byli mladí lidé, kteří úzce spolupracují s odborníky , tedy s psychology a lékaři z dětské psychiatrické kliniky FN Motol a s psychiatry z Psychiatrické nemocnice Bohnice.

Studenti se v pětihodinovém programu dozvěděli mnoho o tom, co to znamená být duševně nemocný, jak se dá s těmito problémy bojovat, kam se může člověk obrátit o pomoc. Vyzkoušeli si řadu kolektivních interakcí a relaxační metodu mindfulness.