Soboty s technikou

Úvod » Pro uchazeče » Soboty s technikou

Zajímá Tě strojírenství, elektrotechnika, informační a komunikační technologie, 3D technologie nebo matematika s fyzikou? Jestliže ano, přijď nás navštívit na Sobotách s technikou.

Místo konání:

SPŠSE a VOŠ Liberec, Masarykova 460/3, 460 84 Liberec 1, sraz (v 8:55) v jídelně školy (vstup hlavním vchodem). Akce je určena pro žáky 8. a 9. tříd základních škol, přičemž účast je možná pouze pro registrované účastníky. Doporučujeme vzít s sebou pracovní oděv. Po zaplnění kapacity jednotlivých kurzů není již možné se přihlásit. Všechny kurzy jsou z personálních a kapacitních důvodů omezeny.

Organizační pokyny:

Kurzy probíhají od 9:00 - 13:00 hod. s ohledem na dokončování prací účastníků. V průběhu konání kurzu je k dispozici drobné občerstvení. Každý úspěšný účastník obdrží certifikát o absolvování kurzu Soboty s technikou, věnujte, prosím pozornost při vyplňování osobních údajů v registračním formuláři.

Bodové ohodnocení účasti při přijímacích zkouškách:

Bližší informace k přijímacím zkouškám vč. bodového hodnocení budou zvěřejněny v sekci Přijímcí zkoušky:

https://web.pslib.cz/pro-uchazece/prijimaci-zkousky

Absolvování kurzu Soboty s technikou bude při PZ zohledněno následovně (absolvování MUSÍ být doloženo certifikátem):

 • 1 kurz = 1 b u PZ
 • 2 - 8 kurzů = 2 b u PZ

Př.: 

Absolvoval jsem v loňském školním roce (byl jsem v 8. třídě) 2 kurzy. Letos se zúčastním dalších 2 kurzů. Jaký bodový příděl to činí?

Odpověď:

Za absolvování 4 kurzů Sobot s technikou dostanete 2 body.

 

Dotazy spojené s přihlašováním: michal.stehlik@pslib.cz

Organizátor akce: karel.engelmann@pslib.cz

 

Termíny v roce 2019/2020

 • 19. 10. 2019
 • 09. 11. 2019
 • 07. 12. 2019
 • 18. 01. 2020

Zveřejněné kurzy určené k zápisu na aktuální termín- úvodní stránka Sobot s technikou.

 

Kurzy budou mezi jednotlivými termíny průběžně zveřejňovány. Přihlašování bude spuštěno vždy v pátek ve 12 hod. týden před začátkem akce. V případě, že se nebudete moci zúčastnit v daném termínu kurzu, prosíme o včasné odhlášení. Tím umožníte přihlásit se dalším uchazečům. 

 Postup registrace

 1. Vstupte na Úvodní stránku aplikace.
 2. Přes tlačítko Registrace se dostanete na Registraci uživatele
 3. Vyplňte požadované údaje žáka. (Pozor na formát zápisu data narození)
 4. Po odeslání formuláře je na Vámi uvedenou emailovou adresu zaslán potvrzovací mail. V tom se nachází kód a odkaz, které slouží pro ověření této emailové adresy. Kód má omezenou platnost.
 5. Po potvrzení mailu je registrace dokončená.

Zápis do skupiny

 1. Seznam vypsaných skupin je na úvodní stránce. Pokud zde žádné skupiny nejsou, nebyl zatím zahájen zápis. Zapisovat se mohou jen registrovaní uživatelé.
 2. V rámci dané akce je možné se zapsat vždy jen do jedné skupiny. Vyberte si nějakou a klikněte na tlačítko Zapsat.
 3. Na Vámi určenou emailovou adresu je zaslán potvrzovací mail. Ten je jen informační. Zároveň se informace o Vašem zápisu začne objevovat na Úvodní stránce.

Odhlášení ze skupiny

Pokud se ukáže, že se v termínu dané Soboty nebudete moci naší akce zúčastnit, je vzhledem k značnému zájmu vhodné svůj zápis zrušit a umožnit tak účast jinému zájemci.

Na úvodní stránce je po přihlášení velké šedé pole s popisem skupiny, na kterou jste přihlášení. Je zde také velké červené tlačítko pro zrušení zápisu. Tentokrát žádný potvrzovací email nedostanete, ale informace o zrušeném zápisu se bude ukazovat na Úvodní stránce.